ברומא תהיה רומאי ובחיפה תהיה נאפוליטני

כתב: אסף אלקבץ

הכירו את אורן אבני (28)פטריוט חיפאי שהחל את רסיטל חיו במגמת המוסיקה של ויצו והחליט שמוסיקה תתנגן דרך האוכל שלו.לפני מספר חודשים פתח את הפיצריה ״נאופוליטן״


בשעה חמש וחצי בערב כשהגעתי למקום הוא עוד היה סגור.נכנסתי לבריף של העובדים והייתי לאחד מין המניין. ישבנו כולנו לשולחן עם סלט ארטישוק ושתי פיצות שצבעם קונה כל מצלמה, בזמן שאורן מקריא ומסביר על המנות שיוצאות הערב ואת סוגי היינות המובחרים של המקום.
ב-17:55. חמש דקות לפני פתיחת המסעדה כבר היה תור בחוץ, שנראו בציפיה למקום שמחלקים בו זהב.ב18:10 המקום היה בתפוסה מלאה.קצת התפלאתי לראות עסק תוסס בחיפה, ועוד פיצריה שעלות הפיצה מאוד מרתיעה בהתחלה. בממוצא כ-60 שקלים לפיצה.
התיישבתי והוצע לי יין על ידי אחת המלצריות החמודות. אורן שהתחיל את הערב עם מדפסת בונים לא עובדת, לא התרגש יותר מידי כי הטמפו בניצוחו כבר נבנה חודשים קודם לכן. אז מה זה בונים?!


הוא ניגש אלי והצטער שהוא צריך להיות עם הצוות, בגלל כמות ההזמנות. אמתין כמה שצריך אמרתי לו בחיוך, כי אין כיף גדול יותר מלראות עסק עובד בזמן שהבעלים קורע תתחת.
אחת נכנסת אחת יוצאת! שתיים נכנסות שתיים יוצאות!.קצב של מכונת ירייה על אוטומט.נרגעו הרוחות הוא התיישב הזמין את כל הצוות לצ׳יסר לחיזוק הפיק הבא, והזמין לי פיצה.
אני יכול לתאר לכם את הפיצה באלפי וריאציות חושניות אבל אין כמו פשוט להגיע ולאכול אותה ולהגיד לעצמך בלב, הייתי משלם גם יותר!
כל החומרים מגיעים ישירות מאיטליה. העגבניות שהם מועכים בידיים, קמח המחמצת, הפרמזן שבן 24 חודשים, שמני הזית ההזויים ברפרטואר ארומטי כשאחד מהם אפילו זוכה פרסים, ומיוצר רק כמה גלונים בשנה.


עוד צ׳יסר, ועוד יין, ועוד מבעבע מזן ענב ירוק איטלקי.טעות אחת לא מצאתי בכל החוויה הקולינרית הזאת, מלבד עלות התנור שהשאירה אותי עם הלסת על הריצפה.אבל לפי דבריו התנור והעצים שמיובאים מאירופה לשם טעם וארומת הפיצה, חשובה לא פחות מהפרודוקטים.
הייתי באיטליה לפני כמה חודשים ואין כמו המקור אבל מה קורה שמתעלים על המקור? כנראה שהשילוב הישראלי עם אותנטיות איטלקית יוצרים מטבח פיוז׳ן פוסט מודרני עם תור של רעבים.
תודה רבה על החוויה הנפוליטניתברור שמחר אני שם שוב!
ימי פעילות: שני – שבת
שעות הפעילות:18:00 – הייתי אומר עד אחרון הלקוחות אבל הפיצות יגמרו קודם.
ממוצע לסועד:100₪

שיתוף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

עוד כתבות

חדשות

רכבל המפרץ בהרצה

היום (ראשון) בבוקר החלה ההרצה לנסיעות נסיון של הרכבל מהמפרץ לכיוון הטכניון והאוניברסיטה. תוואי הרכבל באורך של כ- 4.4 ק"מ משתרע בין תחנות הקצה שבמפרץ