ניצנים היפסטרים בורגניים.

מי לא זוכר את תחילת שנות האלפיים בחיפה.תורים ארוכים השתרכו להם בעשרות פאבים ודאנס ברים בחיפה ובשדרות מוריה בפרט.הציר היה נחשב לחזק בצפון ואלפים פקדו אותו לאורך כל סופש מחיפה ומחוצה לה. הלווינסקי, המיידלרס, הפרנגליקו, הכרמלה, ועוד עשרות פאבים שנסגרו עקב הרדמותה של העיר שהייתה נתונה לשינת החורף של אדון יהב

כהונתו של יהב חלפה, ואותו החליפה גברת קליש היקרה, עם הבטחות על הבטחות.אני לא נוהג לפסול מהר, למרות הנגטיביות מצד תושבי העיר. היא מנקה אורוות לפי דבריה.

אבל יש אחד בעירייה (אנונימי) שעדיין דואג לדחוף את תחום התרבות והבילוי ולקח על עצמו לקדם איזור מאוד יוצא דופן ״שוק תלפיות״, שעל פניו עם כניסתך למתחם נראה כמו הארלם בימים הפחות טובים שלו ולאט לאט בהמשך הדרך אתה נכנס לאיזור צעיר תוסס וציבעוני.

בדומה לתל אביב כל הקומה הראשונה שלו היא מסחרית שמיועדת לעסקים. אז לאחרונה החלו ניצנים ללבלב באיזור.

כשהראשון להכיר בפוטנציאל הלא ממומש היה אילן פרון, שפתח לפני שש שנים את מסעדת תלפיות שנחשבת להצלחה מסחררת שמשכה אליה קהל מהבורגני ועד לעממי.ואיך אומרים? כשההצלחה באה לביקור, כולם רוצים להיות סביבה. וכמוהו החלה הנהירה של אנשי הקולינריה עם ידיים נפלאות שלמדו במוסדות קולינארים גבוהים לנסות את מזלם ולהתביע את חותמם. בית קפה בקלייה מקצועית, מרקי ראמן ויאטנמים, כנאפה טבעונית, פיצריה איטלקית, סנדוויץ טוניסאי אותנטי, ועוד שלל עסקי מסעדנות יוצאי דופן.האיזור קיבל אנשים עם ראש פתוח ויצירתי והצבעוניות של שלל הגרפיטים מצעירים את האיזור ונותנים לו סטייל היפסטרי בורגני.


בימי שלישי לדוגמה השוק פעיל גם בשעות הערב בטברנה צבעונית שמושכת אליה קהל רחב כשהרחוב כולו נהיה מדרחוב אחד גדול שיוצר קרנבל יווני לשלל הגילאים מרחבי חיפה. אך לאור תקופת הקורונה והנחיותיה נפסקה הפעילות.
המקום שוקק חיים בשעות הצהריים ועד הערב ומראה את צידה הדו קיומי של חיפה, באוכלוסייה מגוונת יפה וצעירה.

אז תורים ארוכים עדיין אין אבל ללא ספק מקום בילוי לכל תושבי חיפה ומחוצה לו.

שיתוף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

עוד כתבות

חדשות

רכבל המפרץ בהרצה

היום (ראשון) בבוקר החלה ההרצה לנסיעות נסיון של הרכבל מהמפרץ לכיוון הטכניון והאוניברסיטה. תוואי הרכבל באורך של כ- 4.4 ק"מ משתרע בין תחנות הקצה שבמפרץ