זה בסדר לעצור באדום

כתבת: עדן כהן

כשיגיע הירוק, תסתכלי ימינה שמאלה – ההתקדמות תהיה בטוחה יותר.

ימים של בריחה. אני רוצה להכיר את האדם שנהנה בלי הפסקה.
כבר תקופה ארוכה שאני מוצאת את עצמי בורחת ממה שיש לי לעשות. ולא, אני לא מדברת על כביסות. אני מדברת על הדברים שאני אמורה להנות מהם. על עיצוב ויצירה.

זריחה

מאז שאני זוכרת את עצמי, אני עוסקת בזה – מציירת, בונה, מעצבת כל דבר ויוצרת.
כשהחלטתי לקחת את האהבה שלי צעד אחד קדימה וללמוד, לא חשבתי על מה יגיע אחרי.
הסתיימו 3 שנים של לימוד (עיצוב גרפי, איור, ועיצוב פנים) ועכשיו אני אמורה “להכנס לתעשייה”. לא העלתי בדעתי כמה הפחד מהתמודדות עם לקוחות, מביקורת, מהמחשבות על מה יגידו – יכול לשתק. הצבתי לעצמי תמרור אדום שגרם לי פשוט לעמוד במקום.

תקופת קורונה מלאת חרדות ופרידה לא קלה לא תרמו לעניין. פתאום הדבר הזה שאמור למלא לי חללים ריקים בלב ולתת לי מקום לביטוי ושיחרור – ממנו אני מתחמקת. בימים של סגר, אני עושה הכל חוץ מליצור ובימים של בין הסגרים, אני מטיילת בכל מקום אפשרי.

פרידה

לאט לאט נוצרים – סוויץ ענק בראש והסתכלות מזווית שונה על הדברים בעזרת האנשים שמקיפים אותי והרצון להתגבר על הכל, ואז התחלתי ליצור. הבנתי שעשייה בחוסר עשייה יוצר עשייה. העיקר לנוע בכיוון מסויים, גם אם זה לא המסלול שכולם ציפו שאלך בו.

התחלתי לשלב. יצאתי לשטחים הפתוחים במטרה ליצור לעצמי. חיפשתי את הנושאים שליוו אותי בתקופה האחרונה והתחלתי לקשקש מה שברוחי. גיליתי שכשאני יוצרת לעצמי – אני מתחברת יותר וכך האחרים נסחפים איתי ברוח. ההסחפות של האחרים עם הדברים האישיים שלי נתנה לי את הביטחון גם ליצור לאחרים את מה שברוחם.

עם הזמן, הבנתי שאני לא מוצאת את עצמי בורחת אלא מחפשת את עצמי במקום הנכון לי. שמתי את עצמי במרכז, תוך סינון רעשי רקע (שאני עובדת על זה כל בוקר מחדש), קצת מדיטציות ובעיקר קבלה. קבלה עצמית.

תמיד סלחתי לכולם. לא שומרת טינה לעולם. ואחרי הפחדים והמעצורים למדתי לסלוח לעצמי.
הבנתי שזה בסדר לעצור. כשאת עומדת ברמזור אדום – את בסך הכל מקשיבה לכללי החיים ולעצמך. כשיגיע האור הירוק, תסתכלי ימינה ושמאלה – ההתקדמות תהיה בטוחה יותר.

עֵדֶן כֹּהֵן. מְעַצֶּבֶת גְּרָפִית, מְאַיֶּרֶת, אֳמָנִית וְיוֹצֶרֶת לַנֶּפֶשׁ.


Instagram: Edenc_design
Facebook page: Eden_design96

שיתוף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

עוד כתבות

חדשות

רכבל המפרץ בהרצה

היום (ראשון) בבוקר החלה ההרצה לנסיעות נסיון של הרכבל מהמפרץ לכיוון הטכניון והאוניברסיטה. תוואי הרכבל באורך של כ- 4.4 ק"מ משתרע בין תחנות הקצה שבמפרץ