מי אמר שנישואים ועסקים לא מתחברים ?

כתבת : נעמה גל
צילום : רונה בר ואופק אבשלום
הכירו את אביהו (30) ואדית בן גידה (29) מתל אביב,
הבעלים של סטודיו GIDA המפורסם לקעקועים.
כי מי אמר שנישואים ועסקים לא מתחברים ?
"כשהייתי בן 15 … " מספר אביהו, "לפני ששם קץ לחייו, אבי החליט לקעקע על עצמו באזור היד ציור שציירתי על הקיר בבית .
פתאום נפל לי האסימון שיצירת אומנות שלי התגלגלה מהקיר לגופו של אבי. וכמה זה מטורף להפוך ציור קיר לקעקוע שחרוט על הגוף למשך כל החיים.
אחרי השחרור טסתי ללונדון עם אדית (לימים כבר אשתי) למטרת קורס מקעקעים של חודש. למרות שבאותה תקופה אפילו לא ידעתי אנגלית, התשוקה לקעקע בערה בי והחלטתי שאף אתגר לא יעמוד בפניי. אפילו לא השפה. אדית שטסה איתי הייתה גם המתורגמנית שלי ועל כך אני מודה לה עד היום.
חזרתי לארץ וחיפשתי מקום לרכוש ציוד ראשוני ובסיסי בשביל להתחיל לקעקע. אז לא היו בארץ חנויות ציוד, וספקי ציוד לא עבדו עם מקעקעים מתחילים שעובדים בבתים אלא רק עם סטודיואים גדולים. כמובן שגם עניין הציוד לא גרם לי להסס, ולא נשארה לי ברירה אלא להזמין ציוד מחו"ל .
תוך תקופה קצרה בה קעקעתי חברים וקרובי משפחה,
מצאתי את עצמי מלא ל3 חודשים קדימה, אנשים לא הפסיקו להתקשר לקבוע תורים והייתי חייב לגדול ולהוציא את הסטודיו מהבית."

בתחילת דרכו, אביהו למד לקעקע את כל הסגנונות (יפני, אולד סקול, וריאליסטי בעיקר) מה שבמהלך השנים גרם לו למקד את הסגנון הייחודי שלו שלרוב משלב ריאליזם, מיקרו ריאליזם, דמויות מהמיתולוגיה היוונית ואובייקטים גרפיים.
אני מבקשת מאביהו ואדית טיפ קטן למקעקעים שנמצאים בתחילת דרכם, והם עונים בתיאום מלא כי המקצוע תובעני ומלא בעליות וירידות, לפעמים לקוח לא מרוצה וצריך לפתח "עור של פיל" אם אתה באמת רוצה את זה. רק עבודה קשה תביא לתוצאות.
אביהו מוסיף כי למקעקעים בארץ חשוב לפתח סגנון  ייחודי ולייצר סגנון מקורי משלהם . כיום רוב המקעקעים יודעים להעתיק ציורים וסקיצות ללא שום SAY אישי של האמן. "זה מה שגם מבדיל אותנו בGIDA, הייחודיות ובניית הסקיצות כציורים חופשיים ולא העתקה של סקיצות משאר מקורות אחרים ברשת."

אדית בן גידה, אשתו של אביהו התחילה לקעקע בגיל  19 אך לאחר זמן קצר מאוד הפסיקה. "אז המקצוע היה שונה, אנשים היו בוחרים קעקוע מתוך חוברת של ציורים ולא היה ביטוי לסגנון האישי והאומנותי של המקעקע…"  לאחר שפרשה מתחום הקעקועים החליטה ללמוד תואר ראשון באמנות במכללת אורנים, ותוך כדי עבדה בגלריה. "במהלך הלימודים שלי תחום הקעקועים בארץ השתנה והתפתח מאוד מבחינת חופש היצירה האמנותי שלקוח מאפשר למקעקע ובסיום התואר בגיל 25 החלטתי לחזור לקעקע .

אביהו לימד אותי במשך חצי שנה בה קעקעתי חברים ושאר מכרים. וכבר מהקעקוע הראשון שלי ידעתי שאני נמשכת (כמו בציורים שלי) לקעקועים בסגנון מיניאטורי ריאליסטי .
שנתיים קעקעתי בשחור לבן בלבד, וכשהתמקצעתי מספיק התחלתי לקעקע גם צבעוני (לפני שנתיים בלבד).”

ידיעה בלעדית שהובאה לכתבתנו היא שאדית מתכוונת לשחרר בקרוב קורס ייחודי וראשון מסוגו בארץ למקעקעים, יש למה לצפות…
אדית מספרת כי היא אוהבת לקעקע בעיקר סצנות מתוך סרטים, דמויות ושאר יצירות אמנות מיניאטוריות, ברמות דיוק שלא נראו בארץ עד היום.
"אני בוחרת בקפידה את הקעקועים אותם אני מבצעת, מכיוון שהזמן מוגבל, במיוחד כאמא טריה וחשוב לי להתמקד בלבצע רק מה שאני אוהבת."
לקוחות קובעים תורים לסקיצות ספציפיות וייחודיות של אדית או מגיעים עם רעיון משלהם שאדית מפתחת בעצמה משלבי הסקיצה הראשונית ועד לשלב הקעקוע הסופי.

"אביהו ואני קעקענו בהרבה סטודיואים בעולם, מכל סטודיו לקחנו משהו. תמיד למדנו וחישבנו מה בכל סטודיו יכול לתרום להתפתחות שלנו בתחום ואימצנו את מה שרלוונטי לזווית הראייה האישית שלנו ."
אביהו ואדית הם הראשונים בארץ שהחלו לעבוד בשיטת OPEN SPACE –  חלל עבודה פתוח ומשותף בו כלל המקעקעים עובדים ביחד כגרעין אחד ומפרים אחד את השני כל אחד וסגנונו הייחודי שלו. כיום בסטודיו עובדים 18 מקעקעים שלמדו לקעקע בקורס של אביהו.
"עוד מתחילת דרכי פנו אליי אנשים רבים עם סכומים מופרזים בשביל שאלמד אותם לקעקע, כל השנים סירבתי לעשות זאת ורק לפני שנתיים הרגשתי שאני ברמה מספיק גבוהה כדי ללמד אחרים את רזי המקצוע ופתחתי את קורס המקעקעים בGIDA. הקורס התחיל מ8 תלמידים ל3 חודשים עם תקופת התלמדות בפיקוחי, בקורס שלי אני מקפיד להשתמש בציוד האיכותי ביותר ולענות לכל תלמיד על כל שאלה בכל שעה.
הליווי של התלמידים שלומדים בGIDA לא נגמר בתום הקורס, אנו עוזרים להם גם כעצמאיים בתחום ומלווים אותם לאורך כל הדרך, כלל התלמידים פתחו סטודיואים פרטיים משל עצמם וכיום עוסקים בתחום ומקעקעים ללא הפסקה. אני שמח שניתנה לי ההזדמנות לגרום לאנשים רבים ללמוד את התחום וגם להפוך אותו למקצוע ממנו הם מתפרנסים עד היום" כמו כן, עקב הביקוש הגדול אנו פותחים בקרוב סניף נוסף של GIDA במגדלי מידטאון תל אביב.

לפני פרוץ מגפת הקורונה אביהו ואדית אירחו מקעקעים רבים מחו"ל שמקבלים חסות מחברות ענק המתמחים בסגנונות ייחודיים שאין למצוא בארץ כיום. הם טסים להתארח בסטודיואים רבים ברחבי העולם ואף השתתפו בפרויקט גדול בו מקעקעים נבחרים עוזרים לנפגעי טרור להחלים מהטראומה תוך הנצחת האירוע בקעקוע בהתנדבות מלאה. "באחד ממפגשי הפרויקט הוזמנו להתארח בוירג'ניה, ארה"ב. שם קעקעתי אחד מהאנשים שנפגע בפיגוע בבניין לא רחוק מהסטודיו בו התארחנו. התרגשתי מעצם העובדה שאני יכול לגרום לאנשים להתגבר על טראומה או לכסות צלקת (תרתי משמע) " מספר אביהו עם ניצוץ בעיניים שקשה לא להבחין בו.
כיום אדית ספונסרית של חברת CHEYENNE המפורסמת,
ואביהו ספונסר של חברת BISHOP יצרנית המכונות האגדית .
"בתור מקעקעים שלאורך כל הקריירה רוכשים ציוד מהחברות הללו, לקבל חסות מהם זו הייתה מחמאה גדולה מאוד"
בתור חובבת קעקועים מושבעת מאוד התרשמתי מהמקצועיות של צוות הסטודיו והניהול המרשים של אביהו ואדית שאירחו אותי לקפה אצלם במשרד .
והכי מגניב ? שלוגו הסטודיו בצורת לב מקועקע על אביהו ואדית, ועל שאר עובדי הסטודיו. משפחת גידה.
ככל הנראה, רשימת הלקוחות שממתינים לאחת מיצירות האמנות של אביהו או אדית ארוכה מאוד והם יצטרכו להמתין זמן רב עד הגשמת החלום.לקביעת תורים – 050-7708563
לילנבלום 25 תל אביב
אינסטגרם – @gida_tattoo_tlv
@edit_paints
@avihoo_tattoo

שיתוף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

עוד כתבות

חדשות

ראשונים לתת מענה

פקחי יחידת האופנועים של עיריית חיפה תפסו לפני זמן קצר משאית בחניון בחוף הכרמל אשר גרמה לנזקים לאספלט באמצעות שפיכת סולר בחניון ב.מ.ב שבחוף הכרמל

ספורט

תושבי קריית חיים, תתחדשו!

מגרש הכדורסל, הממוקם בסמוך למועדון "בית רסלר", אשר היה מוזנח במשך שנים, עבר לאחרונה מהלך לשיפוץ הוליסטי על-ידי עיריית חיפה. לאחר עבודות הכשרה של השטח,