בכיר מפלגת ימינה – עמיחי שיקלי בסיור ויום עבודה בחיפה

אתמול התארח בחיפה עמיחי שיקלי (מספר 5 במפלגת ימינה) לסיור שכונות, עסקים, ואיכות הסביבה. הסיור היה ביוזמת ובהובלת איתן פרדו-רוקואס שבתקופה האחרונה יצר רכבת אווירית של ח״כים לחיפה. כל שבוע מגיע לחיפה ח״כ אחר מטעם מפלגת ימינה לסיור בעירינו בכדי להפוך את חיפה לטובה יותר.

הסיור התחיל בשכונת הדר יחד עם קובי לוי אשר הוא ומשפחתו מנהלים מספר עסקים בשכונת הדר, כבר למעלה מ-30 שנה וקובי עצמו מתגורר בשכונה עם משפחתו . משם המשיכו למלון שומאכר שבשדרות בן גוריון (המושבה הגרמנית) בליווי דוד בארי בעלי המלון ואחד מאנשי העשייה של חיפה בפאן התרבותי והתירותי.

בתמונה מימין לשמאל: איתן פרדו-רוקואס, עמיחי שיקלי, מוטי, קובי לוי

תגובתו של דוד בארי:

״ההתרשמות חיובית מאוד ותחושה שמדובר בדור צעיר שרוצה ליצר שינוי אמיתי.
החזון של חיפה צריך להיות המטרופולין הצפוני של המדינה מכל הבחינות, ובייחוד להאיץ את פיתוח המשאב התיירותי כמנוע כלכלי אדיר הן לאיזור והן לרמה הלאומית. כרגע העיר זוכה ליחס של פריפרייה.
מפלגת ימינה היא מפלגה חזקה שיכולה להשיג תקציבים ולהשפיע על המשרדים החשובים בכדי לממש את הפוטנציאל האדיר שטמון פה…ובמילים פשוטות יותר, ללטש את היהלום הגולמי הנדיר שנקרא חיפה״.

בתמונה מימין לשמאל. עמיחי שיקלי, אסף אלקבץ, איתן פרדו-רוקואס, דוד בארי.

במקביל לסיור הצטרף אלינו שלומי פרומן נשיא רוטרי ומייסד בית החייל שיהיה צפוי לקום ביולי הקרוב בעיר התחתית. שלומי פתח בפינינו את תוכניות המקום, ההדמיה, והתיכנון האדריכלי. שיקלי שבעצמו מארח כבר תקופה חיילת בודדה אצלו בבית בחיק משפחתו, מאוד התחבר לרעיון והבטיח לשלומי שכבר בימים הקרובים ירתם לעזרתו בפרוייקט עוד לפני כניסתו לכנסת.

משם המשיכו לשכונות החוף ושם נפגשו עם היזם יוסי כהן, שאחראי על ההתחדשות העירונית באיזור. ובמקביל נפגשו עם תושבי השכונה לדבר על עתידה ועל הפוטנציאל הלא ממומש של חיפה ואיך הממשלה והעירייה יכולות לתרום את חלקן בשביל להרים איזורי פריפריה בחיפה.

בתמונה מימין לשמאל: יוסי כהן, אדיר צבי, עמיחי שיקלי, איתן פרדו-רוקואס

תגובתו של יוסי כהן:

״התרשמתי שמדובר בבחור כריזמתי עם אג'נדה מאוד ברורה כי חיפה חייבת להיות המטרופולין האמיתי של הצפון, שמחתי לפגוש בחור עם ברק בעיניים שנראה שבא לעשות ולא רק לדבר״.

״במידה וחיפה באמת תהייה במקום גבוה בסדרי העדיפויות של המפלגה, אני מניח ובטוח כי חיפה תקבל סופסופ במה ממפלגה שללא ספק תהווה את אחד מעמודי התווך של הממשלה הבאה, מה עוד שבנט הוא יליד חיפה ויש לו סנטימנטים לעיר״.

״עתיד חיפה טמון בהתחדשות השכונות הישנות שלה .בעיר שבשנים האחרונות בנו בה כ600 דירות בשנה בלבד ונשכחה מאחור, ההתחדשות העירונית בדגש על שכונות החוף תהווה את המנוף המשמעותי של העיר להפיכתה לריוויירה של ישראל.
אני אחד המאמינים הגדולים בעיר חיפה ובעתיד ההתחדשות העירונית בה ויוזם מעל 8000 דירות במתחמי פינוי בינוי בשכונות השונות בה״.

את פגישתם האחרונה הקדישו למען איכות הסביבה של חיפה יחד עם יו״ר איגוד ערים לאיכות הסביבה שרית גולן-שטיינברג ודוקטור ארבל מעמותת צלול. עוד הצטרפו פעילים מהמגמה הירוקה של חיפה בכדי לדבר על עתידה הירוק של העיר חיפה.

תגובתה של שרית גולן-שטיינברג:

״שמחתי לארח את מועמד מפלגת ימינה בחיפה ולהכיר לו את הבעיות הקרטיות שהמטרופולין מתמודד עימם. וזאת הפעם הראשונה שמועמד מתעניין לעתיד המפרץ וסגירת התעשייה הפטרו-כימית. אני מקווה שהסיור של אתמול, שכלל גם סיור במיכלי הנפט יביא את מפלגת ימינה להצהרות ברורות בתמיכה לסגירת התעשייה הפטרו-כימית, ויישום תוכנית מפרץ החדשנות בהתאם לדרישת 12 הרשויות במטרופולין.

בתמונה מימין לשמאל: יובל ארבל, עמיחי שיקלי, שרית גולן-שטיינברג, איתן פרדו-רוקואס

תגובתו של עמיחי שיקלי:

״הפוטנציאל אינסופי לצד הזנחה אינסופית, קשה היה לי לראות את כמויות הזבל והגרפיטי בשכונת הדר. או לראות חוף שלא מבייש את ניס ומולו שיכונים מתפוררים.
״החזון שלי הוא לראות את חיפה עם שמיים כחולים ואוויר נקי הופכת למטרופולין השני בגודלו ובעוצמתו בישראל. יעד לתיירות אטרקטיבי לתיירות עולמית ומרכז העסקים של הצפון.
״ברגע שאכנס לכנסת המשימה שלי תהיה חיזוק הצפון והגליל, הדרך לעשות זאת היא לסייע בכל דרך אפשרית ליזמים המעולים שיש בעיר הזו כמו דוד בארי ומלון שומאכר היפיפיה, כמו יוסי כהן ופרויקט ההתחדשות העירונית, קובי לוי בקימונעות ואיתן פרדו בהייטק. הם יודעים את העבודה יותר טוב מכל אחד אחר.

שיתוף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

עוד כתבות

בילוי ותרבות

חיפאיות פורצות דרך

קרדיט: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה עיריית חיפה עושה כבוד לבנות העיר – שלטי ענק ועליהם דמויותיהן המאויירות של אילנית לוי, קרין גורן, אראל הלוי