מה לעשות בסוף השבוע? תערוכת רחוב חיפאית יוצאת דופן

כתבת: עדן כהן

סוף השבוע בפתח וזה זמן מצוין לצאת לטייל ברחובות חיפה ולספוג אומנות. 
אחרי תקופה ארוכה של סגרים ושהות ארוכה בבית, האומנות יוצאת מהמסכים וגם מגבולות המוזיאונים אל הרחובות, פתוחה לכולם ונותנת חווית שוטטות מיוחדת בעיר חיפה.

צילום:עדן כהן

תערוכה חדשה – “100 זריחות ביממה” פרוסה ברחבי העיר ומוצגת על 100 לוחות מודעות ישנים שהוזנחו מזה זמן רב והפכו את הרחובות לגלריה. 
התערוכה עוסקת בתרבות יוצאי אתיופיה כאשר כל אומן העביר את החוויות שלו, התחושות והמחשבות דרך היצירה האישית שלו בלי איזושהי הגדרה עצמית שחזרה על עצמה.

אלדד תרקה – קונג'ו (יפה)

ניתן לראות ביצירות מגוון סגנונות וטכניקות של עבודה כמו יצירה באקריליק, הדפסי לינולאום, צילום ועוד…

חלק מהקסם של העיר חיפה בעיניי הוא השילוב בין התרבויות שבא לידי ביטוי באוכלוסייה, בבניה, באוכל ובבילוי – כל זה הופך לחוויה מלאת אושר וטוב (לא סתם העיר מחזיקה במעמד "בירת הרב -תרבותיות של ישראל") וניתן לראות זאת דרך התערוכה הזו המביאה לידי ביטוי את כל סוגי האוכלוסיות.

רינה אנגדאו – מתוך סדרת
"Ethio Afrofuturism"

״התוצאה היא ניסוי. מה יקרה אם.
התוצאה היא מחאה. היא אומרת את מה שנמאס לו לא להיאמר.
התוצאה היא מחקר. היא יוצאת ללמוד ולגלות.” – ולריה גסלב, יוצרת התערוכה.

באתר התערוכה ניתן לראות את שלל העבודות המוצגות ולהכיר את האומנים מקרוב – לקרוא על האומנות שלהם ולצפות בסרטוני וידיאו המדברים על היצירות והתהליכים שעברו.

צילום: עדן כהן

https://100sunrises.co.il

אומנים: רחל אניו, ג'נט בלאי, רינה אנגדאו, קבוצת קרואטה, טל מגוס, אלעזר טמנו, אלדד תרקה, שמעון וונדה, אפרים ווסה, עדן ילמה, מורן יוגב, אור יוגב.

התערוכה מוצגת במסגרת תכנית "נגיעות תרבות" של שותפות חיפה בוסטון – מפגשים להכרת תרבות יוצאי אתיופיה.

שיתוף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

עוד כתבות

חדשות

ראשונים לתת מענה

פקחי יחידת האופנועים של עיריית חיפה תפסו לפני זמן קצר משאית בחניון בחוף הכרמל אשר גרמה לנזקים לאספלט באמצעות שפיכת סולר בחניון ב.מ.ב שבחוף הכרמל

ספורט

תושבי קריית חיים, תתחדשו!

מגרש הכדורסל, הממוקם בסמוך למועדון "בית רסלר", אשר היה מוזנח במשך שנים, עבר לאחרונה מהלך לשיפוץ הוליסטי על-ידי עיריית חיפה. לאחר עבודות הכשרה של השטח,