משליח פיצה למקעקע של הסלבס

כתבת : נעמה גל
צילום : ליאור כהן

בין סיום הקעקוע של אסי ומאור בוזגלו לתחילת הקעקוע של רותם כהן, נפגשתי עם דני גינזבורג מקעקע העל בן ה27 מחולון לכוס קפה בסטודיו המפורסם JOHN BOY TATTOO.

דני נולד במוסקבה ועלה לארץ בגיל שנה, כל החיים עסק בשלל תחומי האמנות וכבר בזמן לימודיו בתיכון למד אדריכלות ואמנות עד שבתקופת הצבא החל לצייר על קירות למען הכנסה נוספת.
"בגיל 19 הייתי שליח בדומינוס פיצה, בזמן הצבא. ובמקביל חיפשתי סטודיו שיקבל אותי לקורס מקעקעים. נזרקתי מסטודיו לסטודיו, וברוב הסטודיואים קיבלתי דחייה בטענה שאני לא מתאים לתחום, לא נראה קשור, ושהסגנון שלי לא מספיק טוב.
באחת המשמרות בדומינוס עברתי עם הקטנוע בתחנה המרכזית שבתל אביב בסטודיוPLANET TATTOO .
הרגע המיוחל לו חיכיתי קרה, והצלחתי להירשם לקורס מקעקעים. לצערי הקורס היה חובבני מאוד ולא באמת למדתי לקעקע בו, אך התשוקה שלי למחט הובילה אותי לקחת על עצמי את כל המשימות בסטודיו וכך בעצם ללמוד תוך כדי תנועה.
הייתי מעצב סקיצות למקעקעים שעבדו בסטודיו, מדביק אותן על הלקוחות שלהם, עורך בפוטושופ, מזמין סחורה ובעצם ייצרתי להם מעין "COMFORT ZONE  " שבהמשך גרם להם, להרגיש בחסרוני בימים שאני לא עובד. כך בעצם פתחתי לעצמי דלת לעולם הקעקועים, והתחלתי ללמוד מאותם מקעקעים ובעיקר בכוחות עצמי.
כשהתחלתי לקעקע הידע בתחום היה דל ומצומצם מאוד, ומי שידע – לא מיהר לחלוק את המידע.
הציוד היה מיושן מאוד – הייתי מלחים לעצמי את המחטים, ועובד עם מכונה פשוטה וישנה שהזמנתי מאיביי.
בזמן עבודתי בסטודיו בו למדתי לקעקע, נתקלתי באוכלוסיה מגוונת שכללה בתוכה לא מעט עבריינים ואנשים בעייתיים, מה שגרם לי לחשוב שאולי התחום הזה לא באמת בשבילי. אז החלטתי לקפוץ לתחום שונה לחלוטין – עיצוב בגדי ים לגברים.
 תוך כדי ניהול חנות בגדי הים, מדיי פעם קעקעתי בבית בשביל לגייס כסף להשקעה בחנות, אך לבסוף הכסף הזה שימש אותי להשתדרג בציוד הקעקועים. בהתחלה קניתי מדפסת כי נמאס לי להדפיס אצל חברים, לאחר מכן קניתי מיטה ולאט לאט צברתי לי מספיק ציוד לחדר קעקועים אמיתי ורציני."
מהו האירוע המשפיע ביותר על הקריירה שלך ?
"הפרישה והחזרה לתחום היו רגעי השיא בקריירה שלי. ככה הבנתי כמה תחום הקעקועים ממלא ומרגיע אותי וחופש הביטוי שמצאתי בקעקועים ובעבודה לבד גרמו לי להנאה אין סופית. לאט לאט בניתי לעצמי קליינטורה לכמה חודשים קדימה. התחילו להזמין אותי לסטודיואים בתל אביב לקעקע כאמן אורח וכך התחלתי לגדול ולהתפתח.
בעיניי האינטראקציה עם אנשים והזכות לייצר לכל אדם יצירת אמנות שתלווה אותו לכל חייו זו האמנות הכי גדולה שיש ."

התחום  אותו דני מקעקע הוא ריאליזם, בשילוב עם אולד סקול, ניו סקול, אבסטרקט ושאר קוביות וליינים מיוחדים.
"מצאתי ייחודיות וחופש ביטוי בשילוב סגנונות שונים ומגוונים עם ריאליזם, בשונה ממקעקעים שמבצעים סגנון אחד בקעקוע. אני אוהב לשלב אלמנטים של אולד סקול, אבסטרקט וניו סקול עם ריאליזם.
ריאליזם היא העתקה של תמונה אחד לאחד מדף נייר  לעור של אדם. האתגר  בלייצר מציאות בקונטרסט של צבעים שמתאים לעור הספציפי של אותו אדם משך אותי מאוד וכך התאהבתי בעולם הריאליזם. אם דף נייר הוא לבן וחלק – עור של אדם הוא עגול, בעל פיגמנט שונה, נושם ובעצם כמו קנבס חי. לייצר קעקוע שייראה טוב גם בעוד שנים זה האתגר האמיתי שבכל פעם מחדש מרגש אותי לראות קעקועים ישנים שלי שעדיין חיים ונושמים."
מהו הדבר החשוב ביותר שהיית אומר למקעקע בתחילת דרכו ?
"למקעקע מתחיל אני ממליץ לא להתייחס לשליליות והתנשאות מאמנים אחרים עצם העובדה שכל אחד יכול להיות מקעקע או כל מה שירצה אם מספיק יתמיד. התחום הזה הוא רכבת הרים של ממש, מכיוון שלאמנים תמיד יש דרישות גבוהות מעצמם אך יש להבין שדף הוא לא עור, ובהתחלה יהיו תוצאות ברמה נמוכה, צריך ללמוד את העור ואת העבודה עם הדיו בשביל לייצר תוצאה מספיק טובה שתרצה גם אותנו כאמנים."

דני מספר כי קרדיט רציני מגיע להוריו, שתמיד תמכו בכל הקשור לאמנות, קנו לו ציוד לציור וזה היווה מרכיב חשוב בהתפתחות שלו כאמן.
לפני 3.5 שנים פתח את הסטודיו הראשון שלו בארלוזרוב וכיום מנהל בשותפות יחד עם יונתן בונן שגם הוא מקעקע ברמות הגבוהות בארץ את סטודיו JOHN BOY TATTOO בדיזנגוף, המכיל קרוב ל20 עובדים.

כמו כן כיום דני הוא בין הספונסרים הבודדים בישראל של חברת  CHEYENNE המפורסמת לציוד קעקועים.
ידיעה בלעדית שהובאה לכתבתנו היא שבקרוב ייפתח סניף של JOHN BOY בארה"ב. נאחל לו בהצלחה.

כתבתנו ובעלת האתר נעמה גל עם דני גינזבורג ויונתן בונן הבעלים של JOHN BOY TATTOO

JOHN BOY TATTOO רחוב דיזנגוף 263.
סניף נוסף רחוב ארלוזרוב 28, תל אביב.
מספר לקביעת תורים – 050-9021013.
אינסטגרם – @dani_gunzburg
@john_jbt
john_boy_tattoo@

שיתוף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

עוד כתבות

חדשות

ראשונים לתת מענה

פקחי יחידת האופנועים של עיריית חיפה תפסו לפני זמן קצר משאית בחניון בחוף הכרמל אשר גרמה לנזקים לאספלט באמצעות שפיכת סולר בחניון ב.מ.ב שבחוף הכרמל

ספורט

תושבי קריית חיים, תתחדשו!

מגרש הכדורסל, הממוקם בסמוך למועדון "בית רסלר", אשר היה מוזנח במשך שנים, עבר לאחרונה מהלך לשיפוץ הוליסטי על-ידי עיריית חיפה. לאחר עבודות הכשרה של השטח,