מי את מיקרוסטרטג'י? והאם שווה להשקיע בך?

כתב: לידור בסקין

יש סיכוי, אפילו סיכוי טוב שמעולם לא שמעתם על חברת מיקרוסטרטג'י (.MicroStrategy Inc) – חברה שמתעסקת בעיקר בביזנס אנליטיקס, בינה עסקית ואנליטיקה מתקדמת.

בקצב ההתקדמות הטכנולוגית של העולם, חברות אנליטיקה ובעיקר Business data analysis, הצליחו להפוך לחלק אינטגרלי בהרבה חברות גלובליות וליצור שם כמי שיכולים לפענח מידע מורכב על לקוחות החברה שלך, הלקוחות הפוטנציאלים שלך ובגדול על אופן פעולת העסק שלך.

אני לא כאן כדי למכור לכם שירותים מן הסוג הזה, שלהם לכשעצמם יש שוק וביקוש אדיר בעולם הטכנולוגי של היום , אלא אני כאן כדי לדבר על השקעה בהם.

ובכן, גם אני לא הכרתי את חברת מיקרוסטרטג'י עד לפני שנה, כשקפצה לי כתבה באחד ממדורי הכלכלה על רכישה של 21,500 מטבעות ביטקוין בשווי של כ-250 מיליון דולר דאז. חודש לאחר מכן, החברה החליטה לרכוש עוד 17,000 מטבעות ביטקוין בשווי של כ-175 מיליון דולר, ובכך הפכה את הביטקוין לנכס הרזרבי העיקרי שלה.                                                                                                                              

מנכ"ל החברה דאז אמר: "ההשקעה שלנו בביטקוין היא חלק מאסטרטגיה חדשה להקצאת ההון של החברה, אשר מחפשת למקסם את הערך שלה בטווח הארוך עבור מחזיקי המניות." עוד הוא הוסיף כי "ההשקעה הזאת משקפת את האמונה שלנו שביטקוין הוא אמצעי עצמאי לשמירה על ערך החברה והשקעה אטרקטיבית עם פוטנציאל עליית ערך גבוה יותר מכסף מזומן, עם מאפיינים בעלי תועלת עבור אנשים פרטיים ועבור תאגידים כאחד."

גרף מיקרוסטרטג'י

אם רכישת המטבעות של החברה התרחשה בערך לפני שנה, אז ניתן להניח שהם קנו את המטבעות סביב שווי של 9-10 אלף דולר למטבע.

כלומר, ניתן להניח שרק על עצם ההשקעה הזאת לפני שנה – שווי החברה (שרואה את הביטקוין כאמצעי לשמירת ערך החברה) גדל פי 6, מיקרוסטרטג'י נסחרת כיום על פי שווי של כ-5 מיליארד דולר.

לפני שבוע, החברה דיווחה על רכישה נוספת של מטבעות: 260 מטבעות ביטקוין בסכום של 15 מיליון דולר. החברה מחזיקה עתה בסכום אסטרונומי של מטבעות כ- 92,000 מטבעות ביטקוין – שווי המטבעות ברשות מיקרוסטרטג'י עומד על 5.1 מילארד דולר! ובחצי השנה האחרונה זינקה מניית החברה ב175%.

גרף ביטקוין

ולמה אני מספר לכם את כל זה? תראו, במאמר הקודם שכתבתי על עתיד הביטקוין והאפשרות להשקיע בו, ציינתי שהשקעה בביטקוין כהשקעה לטווח ארוך הוא עניין מורכב. יש המון 'בעד' 'ונגד' בעניין הביטקוין, אך ככלל, מטבעות הקריפטו לא הולכים להיעלם לנו מהעולם בקרוב ולכן יש היגיון רב להשקיע בהם.

אם אתם מחפשים השקעה בטוחה יותר שעדיין נשענת על שוק המטבעות הוירטואלים – הייתי ממליץ לכם לכוון להשקעה בשוק ההון בדיוק בחברות מן הסוג הזה.

חברות כמו 'מיקרוסטרג'י' קיימות בשוק ולדעתי עוד ועוד חברות הולכות להצטרף לטרנד, לכן הייתי ממליץ לקרוא ולהתעדכן בעתיד.

בהצלחה.

אין לראות באמור כייעוץ, המלצה או שיווק להשקעות. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי. כל העושה שימוש בו, עושה זאת על דעת עצמו ואחריותו בלבד.

שיתוף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

עוד כתבות

חדשות

רכבל המפרץ בהרצה

היום (ראשון) בבוקר החלה ההרצה לנסיעות נסיון של הרכבל מהמפרץ לכיוון הטכניון והאוניברסיטה. תוואי הרכבל באורך של כ- 4.4 ק"מ משתרע בין תחנות הקצה שבמפרץ