התעוררת מבוהלת כי חלמת שהוא בוגד בך?

צילום: GETTY

השעה 7:00 בבוקר, התעוררת מיוזעת ועם דופק גבוה. בן זוגך פוקח את עיניו למטר של עצבים ותחושות קשות למרות שאפילו לא יודע למה. את מספרת לו על החלום, שהוא בעצם סיוט של כל גבר ואישה. הוא בגד בך.
איך הוא העז בכלל? מה זה אומר עלייך? על הזוגיות שלכם? ועל בן הזוג? מה חלום על בגידה מסמן הן מהצד הבוגד והן מהצד הנבגד?
בעבר הרחוק חלומות נתפסו כבעלי השלכות על העתיד או חזיונות. כיום גדלה ההכרה בתפקיד החלומות כמשקפים תכני תת מודע רגשיים ובלתי מודעים המוסווים בתוך מוחינו במהלך חיי היום יום ונזכרים לצוף רק בזמן בו המוח שלנו במנוחה מוחלטת – בזמן שינה.
בגידה בחלום יכולה להופיע סביב תחילתו של קשר המלווה בחששות, נקודות משבר בחיינו, לאחר פגיעה באמון בקשר קיים עם אחד מהאנשים הקרובים אלינו או לחלופין, דווקא סביב העמקת קשר – למשל, בגידה בחלום יכולה להופיע לאחר הצעת נישואין או כניסה להריון ולסמל את החרדה מפני ההתחייבות המשמעותית.
יש המפרשים חלום על בגידה גם כבעל סממנים חיוביים כגון אהבה, אמון, יחסים מצוינים בין בני הזוג וכי החלום מסמל את הפחד והדאגה שמשהו יפר את האיזון ממצב אידיאלי זה.
גורם נוסף לחלום על בגידה הוא המצב האישי בו נמצא החולם במציאות – פחד, חוסר בטחון, תקופה לא יציבה או כל אירוע שלילי אחר שקרה לחולם יכולים להשפיע על חלומותיו לטובה ולרעה כמובן. כל אלו גם ישפיעו על עמדת החולם בחלום – בוגד או נבגד.

צילום : shutterstock

האם יש לנו דרך להשפיע על חלומותינו ? לא.
אבל כן יש לנו דרך להשפיע על חיינו ועל התחושה הכללית המלווה אותנו בחיי היום יום.
יש להתייחס לכל אירוע בין אם שלילי ובין אם חיובי בפרופורציות הראויות לו. זכרו תמיד כי כל דבר קורה לטובה וכי רק אנחנו אחראיים למעשים שלנו. ככל שנייצב את חיינו כך גם חלומותינו יתייצבו .

שיתוף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

עוד כתבות

חדשות

רכבל המפרץ בהרצה

היום (ראשון) בבוקר החלה ההרצה לנסיעות נסיון של הרכבל מהמפרץ לכיוון הטכניון והאוניברסיטה. תוואי הרכבל באורך של כ- 4.4 ק"מ משתרע בין תחנות הקצה שבמפרץ