מהפכה גאה בסצנת הראפ – הכירו את ליל נאז אקס

קרדיט: בילבורד

כתבת: שיר פרץ

את ליל נאז אקס שמענו לראשונה בסוף שנת 2018. הוא כבש את המקום הראשון במצעד הבילבורד האמריקאי בדואט עם בילי ריי סיירוס, אביה של מיילי,  "Old Town Road", שהפך לשיר שצעד בראש המצעד למשך הזמן הרצוף הארוך ביותר בהיסטוריה של אותו מצעד.
בקיץ של שנת 2019, יצא ליל נאס מהארון באופן רשמי והפך לאחת הדמויות המסקרנות בסצנת הראפ, כשהטקסטים הולכים ומתחדדים וגם נוכחותו הבימתית. 

הראפר האמריקאי שעוד לא חגג 22, פרסם בסוף החודש שעבר קליפ חדש שעורר סערה ברשתות החברתיות והוציא את השמרנים מדעתם. השיר  (Montero (Call me by your name נכתב בהשראת סיפורו האישי של מונטרו וגם בהשראת הסרט "קרא לי בשמך" שהוא סרט התבגרות דרמטי-רומנטי להט"בי שיצא בשנת 2017. 

השיר, כמו הקליפ, מכיל תכנים בוטים שלא מתנצלים על שום דבר ונוגעים בכל הפרות הקדושות בדת: ריקוד על עמוד, התעסקות עם השטן, טקסטים שלא משאירים מקום לפרשנות נוספת. ליל נאז פורץ את כל הגבולות ועל הדרך כבש שוב את פסגת המצעד המוזיקלי בשבוע שעבר.

בפוסט שהעלה בסמוך לשחרור הקליפ, כתב הראפר מכתב פתוח לעצמו בגיל 14: "כתבתי שיר עם השם שלנו. הוא מספר על בחור שפגשנו בקיץ האחרון. אני יודע שהבטחנו לעצמנו לא לצאת בפומבי ולמות עם הסוד, אבל זה יפתח דלתות עבור רבים ויאפשר להם פשוט להתקיים. אני יודע שאנשים יכעסו, יגידו שאני מנסה לקדם אג'נדה – וכן, אני מקדם אג'נדה. אג'נדה שתגרום לאנשים לא להתערב בחיים של אחרים ולהפסיק להכתיב לאנשים מי הם צריכים להיות".

https://www.instagram.com/p/CM3i2RelCkK/?utm_source=ig_embed

ויש אפילו עוד סיבה לגאווה. מאחוריי ההפקה המוזיקלית של השיר עומדים שני מפיקים ישראליים שחיים באל.איי ועובדים בצמוד לליל נאז. רועי לנזו ועומר פדי, בן של המתופף אשר פדי, גיטריסט ומפיק בן 20 שעבר לאמריקה עם המשפחה לפני כמה שנים והחליט להתמקד במוזיקה. היום הוא עומד מאחוריי הפקות של להיטי ענק כמו "mood" של הראפר 24kGoldn שצעד בראש הבילבורד באוקטובר האחרון.

בנימה אישית – הגיע הזמן שסצנת הראפ תחבק את הקהילה ותצמיח כוכבים פורצי דרך שלא מוכנים לחיות באפלה ומדברים בגלוי על נושאים אחרים חוץ מכסף, מכוניות ונשים יפות. 

שיתוף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

עוד כתבות

כללי

מי יזיז את הנוחות שלי?

כתבת: נעה רואימי "היי נעה, את עושה גם אימון עסקי?" היא רשמה לי באינסטגרם בתגובה לאחד הסרטונים. "העסק כמו הכל מתחיל באנשים" עניתי, קבענו פגישה.  יום ראשון, אנרגיות של