מיזם האמנים של חיפה יוצא לדרך. מעל ל-20 חללי עבודה, בארבעה מתחמים שונים בלב העיר

צילום ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

היום פרסמה העירייה קול קורא במסגרתו יוכלו אמנים וקבוצות יוצרות לקבל חללים שישמשו כסטודיואים בלב העיר.

הבקשות יבחנו ע"י ועדה מקצועית על פי קריטריונים שיפורסמו לציבור.

במסגרת הקול הקורא יוכלו המגישים להציע שימושים מגוונים לחללים השונים ולהפוך אותם למרחבי יצירה המשפיעים על המרחב העירוני.

ארבעת המתחמים שאותרו בשלב הראשון נמצאים בשכונת הדר, עיר תחתית וואדי ניסנאס.

במסגרת הפרויקט אותו מוביל סגן ומ"מ ראש העיר, נחשון צוק, אותרו מבנים עירוניים שננטשו והוזנחו לאורך עשרות שנים וכעת נוקו והוכשרו ברמה בסיסית כמרחבי יצירה עבור אמנים במגוון נרחב של תחומים.

הצעות לקול קורא ניתן להגיש באתר עיריית חיפה או בקישור הבא-
https://haifamunitest.wee.co.il/?page_id=1642

נחשון צוק, מ"מ ראש העיר: "לפני כשנה, בעיצומה של הקורונה, זיהיתי את ההזדמנות הייחודית של העיר חיפה להפוך למובילה בתחום התרבות והאמנות, דווקא בגלל השנה הקשה כלכלית וחברתית עבור יוצרים רבים. בזכות הצוות המסור ואחרי עבודה מאומצת, אני שמח לראות את החזון שלי קורם עור וגידים, ומאמין שבקרוב גם נראה תוצאות".

ד"ר עינת קליש רותם:" אני מתרגשת מההזדמנות לעודד יצירה ולחזק את האמנות בחיפה. בעיר פועלות קבוצות יוצרות רבות ואמנים עצמאיים, שאוהבים את העיר ופועלים בה. הם צריכים מאיתנו רק טיפונת תמיכה והרבה אהבה.

כמי שמכירה בחשיבות האמנות והיצירה לחיי עיר פעילים ותוססים, אני מתכוונת להמשיך ולייצר תשתית לטובת האמנים והתושבים כאחד. אני מזמינה את כל מי שמעוניין ליצור ולפעול בחיפה להגיש הצעה ולקחת חלק במיזם החשוב הזה."

שיתוף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

עוד כתבות

חדשות

ראשונים לתת מענה

פקחי יחידת האופנועים של עיריית חיפה תפסו לפני זמן קצר משאית בחניון בחוף הכרמל אשר גרמה לנזקים לאספלט באמצעות שפיכת סולר בחניון ב.מ.ב שבחוף הכרמל

ספורט

תושבי קריית חיים, תתחדשו!

מגרש הכדורסל, הממוקם בסמוך למועדון "בית רסלר", אשר היה מוזנח במשך שנים, עבר לאחרונה מהלך לשיפוץ הוליסטי על-ידי עיריית חיפה. לאחר עבודות הכשרה של השטח,