חשיבותו של יועץ משפטי לחברה

קבלת ייעוץ משפטי היא חלק בלתי נפרד מניהולו של כל עסק, קטן כגדול ולא ניתן להכביר בחשיבותה להצלחתו ושגשוגו. עו"ד שמעון צור המתמחה בדיני עבודה ומשפט מסחרי מפרט ומסביר

היועץ המשפטי מעניק לחברה מעטפת מלאה של שירותים משפטיים המותאמים לצרכיה, החל מכתיבת חוות דעת מקצועיות ועריכת הסכמים וכלה בצמצום סיכונים, גביית חובות וייעוץ בנושאי רגולציה. אפרט כמה מהן:

עריכת הסכמים

כל פעילות עסקית כרוכה מטבע הדברים בשיתופי פעולה עם צדדים שלישיים: לקוחות, ספקים וכמובן עובדי החברה. על מנת לשמור על האינטרס העסקי, הכלכלי והמשפטי של החברה, היועץ המשפטי ינסח עבור החברה, הסכמים אשר יעגנו את הזכויות והחובות של הצדדים בצורה מקיפה ומסודרת. מדובר בין היתר בהסכמי עבודה, הסכמי לקוחות וספקים, כמו גם בהסכמי מכר לקנייה ורכישה של נכסי נדל"ן שמעוניינת החברה לבצע, הסכמי שכירות של נכסים וכיו"ב. כמו כן, היועץ המשפטי עומד לשירותה של החברה בעריכת הסכמי מייסדים, הסכמי שותפויות, הסכמים בין בעלי מניות, עריכת שינויים בתקנון החברה וכדומה. 

ייעוץ משפטי שוטף

הצלחתו של כל עסק או תאגיד, תלויה רבות בקבלת ליווי משפטי מקצועי בכל תחומי פעילותו. ראשית, בית העסק זקוק לא אחת לחוות דעת מקצועיות בסוגיות שונות הנוגעות לפעילותו, על מנת לפעול מחד במסגרת החוק ולשמור על מטרותיו העסקיות מאידך. בית העסק זקוק כמובן גם לייעוץ בנושאי רגולציה והתאמת שינויי מדיניות בעת עדכוני חקיקה רלוונטיים. יתרה מזאת, במסגרת עבודתו, עוסק היועץ המשפטי גם במשפטנות מונעת שעניינה הפחתת סיכונים משפטיים הנובעים מן הפעילות העסקת של החברה. זאת במטרה לצמצם את החשיפה לתביעות.  

גביית חובות

שירות נוסף שניתן לקבל במסגרת ייעוץ משפטי לחברה, הוא גביית חובות ולכך חשיבות רבה בשמירה על רווחיות העסק ותזרים מזומנים. גביית חובות נעשית קודם כל  באמצעות הוצאת מכתבי דרישה לחייבים ובהם פירוט אודות גובה החוב, מועד היווצרותו ודרישה לתשלום. עת הצורך ועל פי בקשת החברה, ינהל היועץ המשפטי משא ומתן על סכום החוב ופריסתו לתשלומים. 

היה והפעולות המקדמיות אינן מניבות פרי, יפתח היועץ המשפטי בהליך משפטי נגד החייב: הגשת תביעה לבית המשפט ובהמשך, בעת הצורך, פתיחת תיק בהוצאה לפועל וביצוע כל ההליכים הנדרשים לצורך גביית החוב. 

הכותב הינו ליטיגטור, יועץ משפטי ונאמן למנכ"לים ובעלים של חברות פרטיות בינוניות.

מתמחה בהקטנת הסיכונים הפנימיים והחיצוניים של לקוחותיו ולהגדלת הפוטנציאל העסקי בכל הסכם שנערך.

לדוג': מיזוגים בין חברות כמפתח למינוף עסקי.

חיבורים עסקיים למשקיעים ליצירת מיזמים משותפים והגנה עסקית ורוחנית מול המתחרים והרשויות.

עו"ד שמעון צור- https://greenbook.co.il/card/5000/11612

שיתוף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

עוד כתבות

כללי

מאירים את הטיילת החיפאית

עשרות עמודי תאורה המוצבים לאורכה של רצועת החוף משתדרגים בימים אלו בגופי תאורת לד חדשים ואפקטיביים יותר עבודות להחלפת 155 עמודי התאורה המוצבים בטיילת חוף

כללי

30 שנה ליחסים הדיפלומטים בין ישראל והודו

קרדיט צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה לרגל שלושה עשורים של יחסים דיפלומטים בין המדינות, הואר הערב בניין העירייה בכתום, לבן וירוק – צבעי הדגל