דוד עציוני מתפטר

״הגיעו מים עד נפש, לא יכול יותר להמשיך לראות את העיר שלנו ככה״

כבר תקופה שאנחנו שומעים על התנהלות לקוייה של עיריית חיפה ושל קליש בפרט. הידיים ההשמאליות לא יודעות מה הידיים הימניות עושות. במכתב ההתפטרות מאשים דוד עציוני את ראש העיר חיפה בשורה של כשלים, בהם הטיפול במשבר חזירי הבר, וטען כי חסמה אותו מפעילות מהותית בשל "פחדים פוליטיים".

זה כבר לא סוד שדוד עציוני רץ לראשות העיר בשנת 2023, כשלידו ידיים חזקות וצעירות. עד אז הוא ממשיך בעשייה הציבורית בתור סגן יו״ר קרן קיימת ובתפקידו במועצה.

פרשת הבית בזכרון יעקב: קליש רותם תשלם פיצוי של 150,000 שקל - כלבו – חיפה  והקריות
מקור: כלבו

הגיע לידנו מכתב ההתפטרות שלו וכך הוא נראה.

יום חמישי, כ"ח תמוז ה'תשפ"א 8.7.21

לכבוד: ראש עיריית חיפה, ד"ר עינת קליש- רותם

הנדון: התפטרותי מתפקיד סגן ראש עיריית חיפה ופרישתי מהקואליציה

הריני להודיעך על התפטרותי מתפקידי כסגן ראש עיריית חיפה, אותו ביצעתי במשך השנתיים וחצי האחרונות וכן, על פרישתי מהקואליציה העירונית בראשותך.

בתור אחד הגורמים העיקריים למהפך שהתרחש בראשות העיר חיפה, האמנתי בצורך לכונן שינוי מנהיגותי וחשיבתי בעיר, הצטרפתי לקואליציה מתוך תחושת שליחות ציבורית ושותפות.

ככל שחלף הזמן, התברר ששגיתי בציפיותיי ממך ומהתנהלות עיריית חיפה בהנהגתך. 

לצערי, העיר והעירייה עומדים במקום ואף גרוע מזה, ניסיתי בכל כוחי לתת מעצמי מעל ומעבר, להביא הצעות, תכניות לשינוי ורעיונות חדשניים לקידום וטיפול בבעיות.

בפחדייך הפוליטיים, חסמת אותי מפעילויות מהותיות ובנוסף הפרת פעם אחר פעם את ההסכם הקואליציוני שחתמת עימי ובעטיו הסרתי מועמדותי לראשות העירייה. ההפרות היו רבות ואמנה רק כמה מהן: אחריות על רישוי עסקים אותה לא קיבלתי, סמכויות חשובות במנהל התפעול, חוסר בשיתוף פעולה בכל החלטה משמעותית, מיותר לציין שבמהלך השנים הללו לא קיימת ישיבות עבודה שוטפות עימי ולא ברורה הסיבה לכך. אף על פי כן, נתתי אינספור הזדמנויות  במהלך השנתיים האחרונות לשינוי דרכך.

התנופה לה פיללתי לא מגיעה והעירייה הפכה לקן צרעות פוליטי של חשדנות, עיסוק בטפל ולא בעיקר, ומשמשת תשתית לניהול מערכה כנגד יריבים פוליטיים במקום לפעול למען העיר חיפה ותושביה. רוב פעילות העיר סובבת סביב התעסקות בנושאים שאינם משרתים את תושבי העיר ובמקרים רבים עוסקים בחלומות שאינם ניתנים להגשמה במקום במהות ובחיים עצמם.

ישנם נושאים כואבים רבים שללא טיפול בהם אין ביכולתי לשמש בשום תפקיד תחתיך, כגון: הטיפול הלקוי בנושא חזירי הבר, הטיפול הלקוי בנושא הלכלוך המתגלגל ברחובות עירנו, הריסת כל קשר עם השלטון המרכזי ומשרדי הממשלה שכל כך נחוץ לפיתוחה של עיר, סגירת עסקים אדירה בעיר ואי טיפול בעסקים הקטנים הגוססים, המשך בריחת צעירי העיר ללא חיפוש פתרונות יצירתיים לתעסוקה עבורם, פגיעה מהותית בנושא החינוך על היבטיו השונים, הברחת יזמים מהעיר בכל התחומים: הייטק, פיתוח, מסעדנות, בניה ועוד, הרס תחום תיירות הפנים והחוץ, הסבת כספים רבים עבור מנהלת 2030 במקום ליעדם עבור תיקון ובניית כבישים ותשתיות. ישנם עוד נושאים רבים שהיריעה קצרה מלהכיל.

ראוי לציין כי אין לי ולא היה לי כל עניין אישי בהחלטה זו, אני משוכנע כי כוונותיך היו טובות, אך לצערי, חוסר מנהיגות וניהול, ידע פוליטי מוגבל והשענות על יועצי אחיתופל ללא ניסיון רלוונטי קודם, הובילו את העיר בהנהגתך לשפל חסר תקדים ולא נותרה בידי שום ברירה.

שכר ותנאים לא עניינו אותי מעולם ולכן אין לי שום בעיה להפרד מהם למען חזוני לעיר חיפה. החל מהיום אפעל כחלק מהאופוזיציה להחלפתך ולהחלפת הנהלת העירייה הנוכחית בהנהלה שקולה, יעילה וממוקדת אך ורק בטובת העיר ותושביה.

                                                                                                    בכבוד רב,

                                                                                                    עו"ד דוד עציוני

שיתוף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

עוד כתבות

כללי

מי יזיז את הנוחות שלי?

כתבת: נעה רואימי "היי נעה, את עושה גם אימון עסקי?" היא רשמה לי באינסטגרם בתגובה לאחד הסרטונים. "העסק כמו הכל מתחיל באנשים" עניתי, קבענו פגישה.  יום ראשון, אנרגיות של