מערכת חדשות NWS NWS

ההתמודדות המורכבת, הקשה והמאתגרת של החי פארק במוצקין לאור משבר הקורונה הבינלאומי ועל אף שלגן החיות שרגיל להכנסות מכניסת קהל לא מכניס כסף בימים אלו בכלל, הנהלת החי פארק לא ויתרה והמשיכה לאורך כל הדרך בפרוייקט הייחודי שהקימה וממשיכה להעסיק בתחומה כ-24 צעירים בעלי מוגבלויות מכל הסביבה.

חי פארק קריית מוצקין משתרע על גודל של180 דונם של חי ופארק עוצרי נשימה, במקום בעלי חיים בבתי גידול ותצוגות המדמות את סביבתם הטבעית. צמחייה טרופית עשירה, אגם ברבורים יפיפה, מזרקות, צמחיית מים מעוצבת, שבילים רחבים, גישה נוחה לנכים, פינות ישיבה מוצלות, מתקני שירותים, אמפי פארק לקיום מופעי ענק תחת כיפת השמים, רכיבה על גמלים וסוסי פוני, מזנונים במתחם הפארק, גן החיות והלונה פארק.

החי פארק משמש כמרכז בילוי חינוכי עבור אלפי תלמידים ממערכת החינוך בישראל המגיעים לביקורים לימודיים בנושאי עניין דרך התבוננות אחר אורח חייהם של בעלי החיים.

.

ראש העיר, חיים צורי: ״עבור אוכלוסיה זו המקום מהווה חמצן, אויר לנשימה בתקשורת מול העולם והסביבה ובמיוחד בימים אלו עם כל ההגבלות הקשות לאוכלוסיה זו התקשורת הבלתי אמצעית עם בעלי החיים היא כל כך משמעותית.

הם נותנים חיים לחיות והחיות מעניקים להם חיים בחזרה”.

דוברות עיריית קריית מוצקין